17 zł
Jak napisać zgodę współwłaściciela na wynajem mieszkania? Zgodnie z art. 199 Kodeksu cywilnego do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli. W przypadku jej braku współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Z kolei art. 201 wskazuje, iż do o czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli.
W tym miejscu może się pojawiać pytanie o to, do której z grup czynności należy zaliczyć najem. Rozstrzygnięcia w tej kwestii są niejednoznaczne, jednak zazwyczaj uznaje się go za czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu, a więc wymagającą zgody wszystkich współwłaścicieli.
Zgoda współwłaściciela powinna przyjąć formę pisemną. Dokument taki musi zawierać dane i podpis oświadczającego oraz dokładnie wskazywać, jakiej czynności (najem) i jakiego przedmiotu (wskazanie konkretnej nieruchomości) dotyczy.
Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody współwłaściciela na wynajem mieszkania, który pobierzesz poniżej:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.