Umowa quoad usum wzór

17 

Jak napisać umowę quad usum? Mianem umowy quad usum określa się zawieraną między współwłaścicielami umowę o podziale nieruchomości do korzystania. Podział ten polega na wydzieleniu części nieruchomości poszczególnym współwłaścicielom do wyłącznego użytku. Mogą oni wówczas – zgodnie z postanowieniami umowy – samodzielnie z nich korzystać i pobierać pożytki. Jednocześnie są zobowiązani do ponoszenia wydatków związanych z eksploatacją swojej części. Warunek zawarcia umowy stanowi zgoda wszystkich współwłaścicieli. Gdy niemożliwe jest jej uzyskanie, o podziale może zdecydować sąd.

W umowie strony powinny precyzyjnie określić sposób korzystania ze wspólnej własności, opisując, jaka część nieruchomości przypada danemu współwłaścicielowi i na jakich zasadach powinna być użytkowana. Ustawodawca nie wskazał konkretnej formy dla umowy quoad usum. Z tego względu może ona zostać zawarta zarówno na piśmie, jak i ustnie czy w sposób dorozumiany. Najbezpieczniejszym wyborem jest jednak umowa pisemna, gdyż ma charakter materiału dowodowego.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy quoad usum który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa quoad usum wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-quoad-usum-wzor
Umowa quoad usum wzór
17