Zgoda małżonka na zawarcie umowy najmu wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać zgodę małżonka na zawarcie umowy najmu? Zawarcie małżeństwa skutkuje ustanowieniem wspólnoty majątkowej. Obejmuje ona przedmioty majątkowe nabyte przez obie strony w trakcie trwania małżeństwa (z wyłączeniem rzeczy pochodzących ze spadku). Oznacza to, że – o ile nie podpisano intercyzy – mieszkanie kupione po ślubie stanowi współwłasność, a jego najem wymaga zgody obu małżonków.

Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, iż zgoda drugiego małżonka jest potrzebna do dokonania m.in. czynności prawnej prowadzącej do oddania nieruchomości do używania lub pobierania z niej pożytków, a jako taką definiuje się najem. Jeżeli więc przy zawarciu umowy najmu obecny jest tylko jeden współmałżonek, to powinien okazać zgodę drugiego na jej podpisanie.

Zgoda taka musi precyzyjnie wskazywać, jakiej czynności i jakiego przedmiotu dotyczy. Powinny się w niej też znaleźć dane oświadczającego oraz jego podpis. Dokument należy traktować jako załącznik do umowy najmu.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody małżonka na zawarcie umowy najmu, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (1)

1 opinia dla Zgoda małżonka na zawarcie umowy najmu wzór

  1. Malwina Niedzielek

    Polecam dokument, sporządzony dobrze i konkretnie…

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-malzonka-na-zawarcie-umowy-najmu-wzor
Zgoda małżonka na zawarcie umowy najmu wzór
17