Umowa zrzeczenia się zachowku – wzór

17 

Jak napisać umowę zrzeczenia się zachowku? Umowa zrzeczenia się zachowku to umowa, która zawierana jest pomiędzy osobą, która ma prawo do zachowku (tzw. powinowactwo ustawowe), a osobą, która ma być zabezpieczona przed roszczeniem o zachowek. Zachowek natomiast to część majątku, do której mają prawo niektóre osoby w przypadku dziedziczenia po zmarłym członku rodziny.

Umowa zrzeczenia się zachowku umożliwia osobie, która ma prawo do zachowku, zrzeczenie się tego prawa na rzecz innej osoby. Osoba zrzekająca się zachowku wyraża swoją wolę, że nie będzie domagać się części majątku, która przysługuje jej na podstawie prawa do zachowku. Osoba, która korzysta z umowy zrzeczenia się zachowku, jest zabezpieczona przed ewentualnymi roszczeniami w przyszłości.

Umowa zrzeczenia się zachowku musi być zawarta na piśmie i sporządzona w formie aktu notarialnego. Jest to konieczne, aby miała ona moc prawną i była skuteczna. Ponadto umowa musi być dobrowolna i nie może naruszać zasad ograniczenia swobody rozporządzania majątkiem.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zrzeczenia się zachowku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zrzeczenia-sie-zachowku-wzor-pdf-doc
Umowa zrzeczenia się zachowku - wzór
17