Umowa zrzeczenia się psa – wzór

17 

Umowa zrzeczenia się psa zawierana jest między innymi z fundacjami i schroniskami, które zapewniają zwierzętom nowe domy. Dokument określa prawa i obowiązki stron, a skutkiem jego zawarcia jest przeniesienie prawa własności psa z dotychczasowego właściciela na inną osobę lub podmiot. Jak powinna wyglądać umowa zrzeczenia się psa?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy zrzeczenia się psa – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa zrzeczenia się psa?

Do przygotowania umowy zrzeczenia się psa warto wykorzystać sprawdzony wzór porozumienia – wzór umowy zrzeczenia się psa, który uwzględnia między innymi:

  • datę zawarcia umowy,
  • dane właściciela zwierzęcia,
  • dane osoby lub podmiotu, która przejmuje zwierzę,
  • informacje o przedmiocie umowy: wiek, rasa, płeć, stan zdrowia,
  • prawa i obowiązki stron,
  • podpisy stron.

Umowa zrzeczenia się psa może określać, jakie obowiązki ma właściciel zwierzęcia do momentu przejęcia psa przez wskazany podmiot, np. obowiązek zapewnienia zwierzęciu odpowiedniej opieki, poddania zwierzęcia kontroli weterynaryjnej, utrzymywania kontaktu z drugą stroną umowy.

Jeśli zaś chodzi o prawa właściciela, to umowa może przewidywać między innymi możliwość uzyskiwania informacji o zwierzęciu po przejęciu go przez inną osobę/fundację/schronisko. 

Co warto uwzględnić w umowie zrzeczenia się psa?

Wzór przykładowej umowy zrzeczenia się psa szczegółowo opisuje zwierzę, którego dotyczy umowa, a także podkreśla fakt, że przejęcie psa następuje nieodpłatnie. W dokumencie należy określić datę przekazania zwierzęcia oraz omówić szczegółowo warunki zrzeczenia się psa.

Wskazane jest także ustalenie zasad ewentualnej dalszej adopcji. Umowa może przewidywać, że właściciel dostarczy aktualne zdjęcia zwierzęcia do ogłoszeń lub pozwoli na wykonanie takich zdjęć jeszcze przed przejęciem psa.

Porozumienie nierzadko zezwala byłemu właścicielowi czworonoga również na branie udziału w poszukiwaniu domu stałego oraz w wyborze domu stałego dla zwierzęcia, pod warunkiem trzymania się zasad adopcyjnych danej fundacji/schroniska. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zrzeczenia się psa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zrzeczenia-sie-psa-wzor
Umowa zrzeczenia się psa - wzór
17