Umowa rezerwacyjna mieszkania – Rynek wtórny – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna stanowi obustronną deklarację informującą o chęci zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej. Sporządza ją podmiot chcący nabyć mieszkanie oraz właściciel nieruchomości.

Umowa ta nie jest jednak dowodem zobowiązania do zawarcia w przyszłości umowy kupna-sprzedaży. Funkcja rezerwacyjna oznacza, że oferta dotycząca danej nieruchomości zostaje wyłączona ze sprzedaży na ustalony czas.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Najczęściej umowę rezerwacyjną mieszkania rynek wtórny zabezpiecza się poprzez dokonanie opłaty rezerwacyjnej w postaci zaliczki bądź zadatku. Treść dokumentu może zawierać informacje dotyczące postanowień o skutkach braku wykonania umowy.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że dokument nie daje prawa do dochodzenia zawarcia umowy w postępowaniu sądowym. Gotowy wzór musi zostać uzupełniony danymi obu stron, oznaczeniem przedmiotu umowy oraz informacją na temat terminu rezerwacji.

Nie musi w nim z kolei znajdować się termin zawarcia umowy przyrzeczonej. Obecność takich danych świadczy o tym, że ma się do czynienia z umową rezerwacyjną z elementami umowy przedwstępnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna mieszkania – Rynek wtórny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-mieszkania-rynek-wtorny-wzor
Umowa rezerwacyjna mieszkania - Rynek wtórny - wzór
17