Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór

17 

Kupujący działkę lub inną nieruchomość, musi opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jego wysokość zależy od wartości gruntu lub nieruchomości, a dokładniej od kwoty transakcji.

Jeśli wartość takiej działki bądź nieruchomości będzie zawyżona lub zaniżona, Urząd Skarbowy potraktuje to jako nadużycie. 

By mieć pewność, że wartość gruntu lub nieruchomości jest dokładnie taka jak w rzeczywistości wartość rynkowa, warto złożyć wniosek o weryfikację wartości nieruchomości. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wzór takiego wniosku, a pobierzesz go poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości składa się we właściwym miejscowo oddziale Urzędu Skarbowego. W dokumencie muszą znaleźć się dane podatnika, wskazanie działki – jej numer i adres, deklarowana wartość nieruchomości oraz opis okoliczności, które wpłynęły na zaniżenie lub zawyżenie ceny.

Do wniosku można dołączyć dokumenty takie jak: fotografie, opis stanu nieruchomości w akcie notarialnym, opis prowadzonych prac remontowych, pisemna ocena osoby mającej uprawnienia budowlane oraz faktury i rachunki z prac remontowych. Weryfikację Urząd Skarbowy najczęściej przeprowadza w ciągu kilku dni od daty złożenia wniosku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-weryfikacje-wartosci-nieruchomosci-wzor
Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór
17