Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania – wzór

17 

Umowę rezerwacyjną kupna mieszkania podpisuje się, gdy strony z określonych przyczyn nie zawierają od razu umowy kupna-sprzedaży nieruchomości.

Poprzez takie rozwiązanie nabywca wyłącza ofertę z rynku, zbiera pieniądze, organizuje kredyt na mieszkanie oraz ma czas na przemyślenie swojej decyzji. Sprzedawca w tym czasie przestaje szukać innego nabywcy nieruchomości.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej zakupu mieszkania, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Umowa ta nie jest prawnym zobowiązaniem do zawarcia następnie umowy przyrzeczonej i nie upoważnia do dochodzenia zawarcia takiej umowy przed sądem.

Zapisy w niej zawarte określają jednak nierzadko kary umowne za niewywiązanie się z postanowień. Możliwe jest zabezpieczenie umowy rezerwacyjnej zaliczką bądź zadatkiem.

Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania nie jest tak szczegółowy jak wzór umowy przedwstępnej. Nie ma konieczności ustalania terminu zawarcia umowy przyrzeczonej. Istnieje też możliwość zawarcia umowy rezerwacyjnej z elementami umowy przedwstępnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-kupna-mieszkania-wzor
Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania - wzór
17