Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży domu to pismo mające na celu przygotowanie i zabezpieczenie zawarcia przyszłej umowy definitywnej pomiędzy stronami.

Służy ona jako dokument formalizujący zamiary obu stron co do przyszłej transakcji, jednak nie powoduje przeniesienia własności domu ani obowiązku zapłaty ceny przez kupującego.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór przedwstępnej umowy sprzedaży domu, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Umowa jest używana w sytuacjach, gdy strony zamierzają zawrzeć umowę sprzedaży, ale potrzebują więcej czasu na załatwienie formalności lub uzgodnienie szczegółów.

W umowie przedwstępnej bardzo ważne jest dokładne określenie stron – sprzedającego oraz kupującego, ponieważ prawidłowa identyfikacja może okazać się kluczowa, jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Warto pamiętać, że pakt może być zawarty na piśmie lub ustnie, choć zaleca się formę pisemną ze względu na ewentualne potrzeby dowodowe. Strony powinny również wyznaczyć termin zawarcia, co pozwoli utrzymać dyscyplinę w załatwianiu formalności i ewentualnie ułatwi egzekwowanie obowiązków wynikających z przedwstępnej umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedwstepna-umowa-sprzedazy-domu-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży domu - wzór
17