Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży domu to pismo mające na celu przygotowanie i zabezpieczenie zawarcia przyszłej umowy definitywnej pomiędzy stronami.

Służy ona jako dokument formalizujący zamiary obu stron co do przyszłej transakcji, jednak nie powoduje przeniesienia własności domu ani obowiązku zapłaty ceny przez kupującego.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór przedwstępnej umowy sprzedaży domu, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać przedwstępną umową sprzedaży domu? Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości to dobry sposób na zarezerwowanie atrakcyjnej oferty, kiedy nabywca nie jest w stanie w danym momencie sfinalizować transakcji, na przykład z powodu problemów finansowych. Zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży to zobowiązanie stron do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, czyli umowy kupna sprzedaży.

Umowę przedwstępną sprzedaży domu można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej. W przypadku niewykonania jej postanowień, strona poszkodowana może ubiegać się o wypłatę odszkodowania.

W przedwstępnej umowie sprzedaży domu należy odnieść się do najważniejszych postanowień umowy docelowej. Dokument powinien zawierać zatem dane stron i dane przedmiotu umowy oraz ustaloną cenę sprzedaży. 

Aby upewnić się, że umowa przedwstępna sprzedaży domu dobrze zabezpiecza interesy stron, można uwzględnić w niej zapisy o karach umownych i ewentualnej opłacie rezerwacyjnej. 

Umowa jest używana w sytuacjach, gdy strony zamierzają zawrzeć umowę sprzedaży, ale potrzebują więcej czasu na załatwienie formalności lub uzgodnienie szczegółów.

W umowie przedwstępnej bardzo ważne jest dokładne określenie stron – sprzedającego oraz kupującego, ponieważ prawidłowa identyfikacja może okazać się kluczowa, jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Warto pamiętać, że pakt może być zawarty na piśmie lub ustnie, choć zaleca się formę pisemną ze względu na ewentualne potrzeby dowodowe. Strony powinny również wyznaczyć termin zawarcia, co pozwoli utrzymać dyscyplinę w załatwianiu formalności i ewentualnie ułatwi egzekwowanie obowiązków wynikających z przedwstępnej umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedwstepna-umowa-sprzedazy-domu-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży domu - wzór
17