Umowa użyczenia gruntu rolnego – wzór

17 

Jak napisać umowę użyczenia gruntu rolnego? Umowa użyczenia gruntu rolnego ma nieodpłatny charakter i można ją podpisać w każdej chwili. Umowa użyczenia gruntu rolnego może zostać zawarta zarówno na czas określony, jak i nieokreślony.

W takiej umowie muszą znaleźć się data i miejsce zawarcia, dane stron umowy, przedmiot użyczenia, termin obowiązywania umowy, prawa i obowiązki stron wraz z określeniem sposobu korzystania z gruntu oraz wskazanie ograniczeń i odpowiedzialności, oraz informacja o tym, kto ponosi koszty utrzymania gruntu, a także warunki wypowiedzenia umowy.

Poniżej pobierzesz gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia gruntu rolnego:

Opis
Opinie (0)

Umowa użyczenia gruntu rolnego nie stwarza obowiązku podatkowego dla osoby fizycznej. W przypadku firmy pojawia się dochód nieopodatkowany. Taka umowa nie powoduje przeniesienia prawa własności na korzystającego, umożliwiając tylko nieodpłatne korzystanie z działki.

Dokument warto sporządzić w trzech jednobrzmiących egzemplarzach – dla użyczającego, korzystającego i na potrzeby ewentualnego sporu skierowanego na drogę sądową.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia gruntu rolnego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-gruntu-rolnego-wzor-przyklad-pdf-doc
Umowa użyczenia gruntu rolnego - wzór
17