Umowa rezerwacyjna nieruchomości – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna nieruchomości może dotyczyć np. mieszkania, domu czy działki. Jest ona deklaracją obu stron dotyczącą chęci zawarcia w przyszłości umowy kupna-sprzedaży.

Zapisy nie są jednak zobowiązujące, stąd też ani nabywca, ani sprzedający nie musi ostatecznie przeprowadzić transakcji. W wyniku podpisania tej umowy następuje jedynie tymczasowe wyłączenie danej oferty ze sprzedaży na rynku nieruchomości.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej nieruchomości, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Nabywca zyskuje czas na przemyślenie decyzji, zweryfikowanie zdolności kredytowej, a także zebranie pieniędzy na zakup. Na ogół umowa jest zabezpieczona opłatą rezerwacyjną, co stanowi zaletę dla sprzedawcy.

W przypadku zmiany zdania przez nabywcę, wpłacone środki będą stanowiły rekompensatę, jeśli mowa o zadatku. Wzór umowy rezerwacyjnej nieruchomości należy uzupełnić o oznaczenie stron i przedmiotu umowy, czas trwania rezerwacji, a także opis skutków związanych z niewywiązaniem się z umowy.

Jeśli w dokumencie zawartych jest więcej elementów, staje się on umową rezerwacyjną z elementami umowy przedwstępnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-nieruchomosci-wzor
Umowa rezerwacyjna nieruchomości - wzór
17