Wezwanie do przeniesienia własności nieruchomości – wzór

17 

Wezwanie do przeniesienia własności nieruchomości to dokument, który sporządzany jest w sytuacji, gdy deweloper nie wywiązuje się z obowiązku przeniesienia własności w ustalonym terminie.

Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce po zakończeniu inwestycji budowlanej, gdy deweloper nie dopełnił formalności przeniesienia sprzedanego mieszkania.

Wezwanie powinno zostać sporządzone z uwzględnieniem daty i miejsca jego przygotowania. W piśmie należy zamieścić dane personalne nabywcy i dewelopera, takie jak imiona, nazwiska i adresy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wezwania dewelopera do przeniesienia własności mieszkania – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

W tekście wezwania konieczne jest również wskazanie nowego terminu przeniesienia własności oraz ostrzeżenie o możliwości wystąpienia o odszkodowanie lub odstąpienie od umowy, jeśli deweloper nie wywiąże się z obowiązku w wyznaczonym czasie.

Ważnym elementem wezwania jest jego podpisanie przez nabywcę oraz doręczenie deweloperowi, aby mógł się z nim zapoznać. Aby mieć pewność, że dokument dotarł do adresata, warto wysłać go listem poleconym i otrzymać potwierdzenie odbioru pisma.

Taki sposób przekazania wezwania zabezpieczy interesy nabywcy i pozwoli na ewentualne dochodzenie roszczeń w przyszłości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do przeniesienia własności nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-przeniesienia-wlasnosci-nieruchomosci-wzor
Wezwanie do przeniesienia własności nieruchomości - wzór
17