Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu WZÓR

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu to dokument, który pełni ważną rolę w procesie nabywania ziemi, zwłaszcza gdy istnieją okoliczności, które wymagają pewnego czasu na ich załatwienie.

Umowa taka zawierana jest zazwyczaj w przypadkach, gdy nieruchomość charakteryzuje się atrakcyjną ceną, co sprawia, że strony pragną zarezerwować sobie prawo do jej zakupu, jednak umowę przedwstępną stosuje się także w innych przypadkach, by po prostu zabezpieczyć transakcję.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

W okresie pomiędzy zawarciem umowy przedwstępnej a ostatecznej strony mogą wykorzystać czas na zebranie niezbędnych środków finansowych. Zobowiązanie powinno zostać sporządzone na piśmie, wypełnione i podpisane przez obie strony – sprzedającego oraz nabywcę.

W przypadku, gdy nabywca decyduje się na wpłatę zaliczki lub zadatku, co jest formą zabezpieczenia dla obu stron, należy koniecznie uwzględnić te informacje w treści.

Warto podkreślić, że taką umowę mogą zawrzeć zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, pod warunkiem, że są uprawnione do dysponowania nieruchomością oraz jej zakupu.

Podpisanie przedwstępnego pisma nie wiąże się z koniecznością złożenia tego dokumentu w żadnym konkretnym urzędzie, jednak warto przechowywać go w bezpiecznym miejscu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedwstepna-umowa-sprzedazy-gruntu-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu WZÓR
17