Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pełnomocnictwo do sprzedaży domu, mieszkania, czy lokalu użytkowego, a nawet działki, czy pola rolnego – to umocowanie (mówiąc prościej upoważnienie) do działania w imieniu mocodawcy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pełnomocnictwa – które pobierzesz poniżej.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Pełnomocnictwo to jednostronne oświadczenie, w którym w przypadku sprzedaży nieruchomości muszą znaleźć się dane reprezentanta i mocodawcy, zakres czynności objętym oświadczeniem, cenę nieruchomości oraz data wygaśnięcia pełnomocnictwa.

Należy pamiętać o tym, że w pełnomocnictwie musi znaleźć się także numer księgi wieczystej danej nieruchomości.

Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości musi mieć formę aktu notarialnego. Musi też być bezwarunkowe, dodatkowo taki dokument jest zabezpieczeniem wierzytelności. Warto pamiętać, że należy wcześniej dostarczyć dokumenty do kancelarii notarialnej.

By przygotować pełnomocnictwo dla notariusza, skorzystaj z przygotowanego przez nas wzoru pełnomocnictwa.

Nasz wzór mogą wykorzystać osoby, które np. wyjeżdżają za granicę, właściciele, którzy nie mają czasu zająć się sprzedażą lub chcą zlecić sprzedaż pośrednikowi nieruchomości.

Udając się do notariusza z przygotowanymi dokumentami, należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego oraz pamiętać, że notariusz pobierze symboliczną opłatę za podpisanie pełnomocnictwa do sprzedaży nieruchomości.

1 opinia dla Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości – wzór

  1. Dorota Wędzik

    Pismo napisane w sposób jasny i przejrzysty, polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pelnomocnictwo-do-sprzedazy-nieruchomosci-wzor
Pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości - wzór
17