Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem – wzór

17 

Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem może mieć miejsce w różnych sytuacjach, jednak najważniejsze jest, aby postępować zgodnie z zasadami określonymi w dokumencie.

Warto pamiętać, że unieważnienie bezkosztowe jest często możliwe tylko wtedy, gdy deweloper zgodził się na takie rozwiązanie w umowie, co zwykle nie jest łatwe do uzyskania. W celu rezygnacji od umowy rezerwacyjnej z deweloperem konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku do firmy deweloperskiej, który wyraża chęć odstąpienia od umowy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy rezerwacyjnej z deweloperem – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Aby anulowanie było skutkujące, należy je przekazać deweloperowi w formie pisemnej, najlepiej za pomocą listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.

W dokumencie tym powinny się znaleźć takie informacje jak: dane kupującego, data i miejsce opracowania dokumentu, numer umowy rezerwacyjnej wraz z datą jej zawarcia, wypowiedzenie oraz podpis kupującego lub wszystkich współkupujących.

Staranne przygotowanie i przekazanie dokumentu rezygnacji od umowy rezerwacyjnej jest kluczowe, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z przepisami prawa.

Umowa rezerwacyjna nie jest dla stron wiążąca w takim stopniu jak umowa przedwstępna, choć może zostać dodatkowo zabezpieczona za pomocą opłaty rezerwacyjnej. Umowa rezerwacyjna nie pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem.

Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem może jednak wiązać się z konsekwencjami finansowymi. Aby odstąpić od umowy zawartej z deweloperem, należy sporządzić odpowiednie pismo w tej sprawie i złożyć je osobiście lub listownie.

Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem jest czynnością jednostronną – oświadczeniem woli. Nie wymaga zatem akceptacji ze strony dewelopera. Warto dopilnować jednak, aby pismo zawierało wszystkie niezbędne elementy formalne, takie jak dane stron czy dane samej umowy, która ma zostać rozwiązana.

Do przygotowania oświadczenia woli można wykorzystać wzór odstąpienia od umowy rezerwacyjnej z deweloperem. Ewentualne konsekwencje złożenia takiego pisma, czyli zerwania umowy, określa sam dokument. Najczęściej skutkiem odstąpienia od umowy jest utrata opłaty rezerwacyjnej.  

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-rezerwacyjnej-z-deweloperem-wzor
Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej z deweloperem - wzór
17