Umowa rezerwacyjna działki – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna działki jest dokumentem prowadzącym do czasowego wyłączenia oferty ze sprzedaży, lecz nie do zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Podpisuje się ją w sytuacjach, w których nabywca nie decyduje się na sfinalizowanie transakcji od razu. W trakcie trwania czasu rezerwacji ma on prawo do zgromadzenia środków, sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości czy podjęcia starań o kredyt na zakup działki.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej działki, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Najczęściej zabezpiecza się umowę rezerwacyjną działki poprzez wpłatę zaliczki bądź zadatku. Strony nie są zobowiązane do ostatecznego sfinalizowania transakcji.

Tylko umowa przedwstępna daje prawo do dochodzenia zawarcia umowy kupna-sprzedaży przed sądem. Konieczne do uzupełnienia dane to te dotyczące stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy określenie czasu trwania rezerwacji.

W dokumencie mogą zostać zawarte informacje o skutkach niewywiązania się z umowy. Jeśli znajdzie się w nim termin zawarcia umowy przyrzeczonej, mowa o umowie rezerwacyjnej z elementami umowy przedwstępnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna działki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-rezerwacyjna-dzialki-wzor
Umowa rezerwacyjna działki - wzór
17