Umowa z kierownikiem budowy WZÓR

17 

Czym jest umowa z kierownikiem budowy? W tego typu kontrakcie zleca się konkretnemu wykonawcy pełnienie funkcji kierownika budowy oraz określa zakres obowiązków, jakie wynikają z tego stanowiska. Wykorzystuje się go przeważnie przy realizowaniu projektów budowlanych.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy z kierownikiem budowy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa z kierownikiem budowy? Umowę z kierownikiem budowy warto zawrzeć nawet wtedy, kiedy nie jest to obowiązkowe. Kierownik budowy jest bowiem osobą bardzo pomocną dla inwestora. Jeśli zaangażowanie kierownika budowy w proces wznoszenia budynku jest obowiązkowe, umowa pełni rolę dowodową.

W umowie z kierownikiem budowy należy odnieść się przede wszystkim do obowiązków kierownika, które zostały określone w ustawie prawo budowlane.

Mowa tu między innymi o takich obowiązkach jak prowadzenie dokumentacji budowy, zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu, wstrzymanie robót budowlanych w razie możliwości powstania zagrożenia, realizowanie zaleceń wpisanych do dziennika budowy, zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót i tak dalej. 

Umowa z kierownikiem budowy powinna zostać zawarta na czas określony. Można też ująć w niej dodatkowe, nieprzewidziane w ustawie obowiązki kierownika. 

Umowa ta powinna ponadto określać wynagrodzenie, które przysługuje za wywiązanie się z wykonania określonych czynności, takich jak, chociażby prowadzenie dziennika budowy i innej niezbędnej dokumentacji, a także warunki ewentualnego odstąpienia i konsekwencje takiego działania.

Kontrakt powinien zostać sporządzony w dwóch identycznych egzemplarzach, aby każda ze stron miała jeden oryginał dla siebie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa z kierownikiem budowy WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-z-kierownikiem-budowy-wzor
Umowa z kierownikiem budowy WZÓR
17