Przedwstępna umowa sprzedaży lokalu użytkowego – wzór

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży lokalu użytkowego służy do ustalenia warunków i zobowiązań stron w celu przeprowadzenia przyszłej transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości.

Jest to dokument, który może być stosowany zarówno przez przedsiębiorców, osoby fizyczne, jak i inne osoby prawne. Bywa stosowana w sytuacjach, gdy strony chcą zabezpieczyć swoje interesy przed zawarciem finalnej umowy i zobowiązać się do realizacji transakcji na określonych warunkach.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu użytkowego, którą pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak przygotować przedwstępną umowę sprzedaży lokalu użytkowego? Umowa sprzedaży lokalu powinna przyjmować formę aktu notarialnego, ale umowę przedwstępną sprzedaży można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej.

Dokument zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, zatem stanowi formę rezerwacji lokalu. Jeśli do transakcji sprzedaży nie dojdzie, strona poszkodowana ma prawo dochodzić odszkodowania za poniesioną szkodę. 

Przedwstępna umowa sprzedaży powinna odnosić się do ważnych postanowień umowy przyrzeczonej. Należy wskazać w niej dane stron transakcji, opis przedmiotu transakcji oraz cenę sprzedaży. Ustalenie terminu zawarcia umowy przyrzeczonej nie jest obowiązkowe. 

Umowa przedwstępna sprzedaży może zostać zabezpieczona dodatkowo za pomocą zaliczki czy zadatku. Najczęściej, strony podpisują taką umowę, kiedy z różnych przyczyn nie są w stanie zawrzeć w danym momencie docelowej umowy sprzedaży, np. z powodu konieczności ubiegania się o kredyt. 

W przypadku niewykonania porozumienia przez jedną ze stron druga strona może dochodzić swoich praw przed sądem. Aby układ przedwstępny był skuteczny, powinien zawierać jak najwięcej szczegółów dotyczących planowanej transakcji, takich jak termin zawarcia, kwota sprzedaży, dokładny opis lokalu użytkowego oraz dane stron.

W momencie podpisywania nabywca może wpłacić zaliczkę lub zadatek, który zostanie uwzględniony w treści pisma.

Opłata rezerwacyjna, jeśli jest naliczana, pełni dodatkową rolę zabezpieczającą, co zwiększa pewność obu stron co do realizacji transakcji. Umowa przedwstępna może być zawierana między stronami bezpośrednio.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży lokalu użytkowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedwstepna-umowa-sprzedazy-lokalu-uzytkowego-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży lokalu użytkowego - wzór
17