Pokwitowanie zaliczki na wynajem mieszkania wzór

17 

Jak napisać pokwitowanie zaliczki na wynajem mieszkania? Zawierając umowę rezerwacyjną, strony mogą przewidzieć obowiązek uiszczenia opłaty rezerwacyjnej, np. zaliczki, przez osobę zainteresowaną najmem. W celu potwierdzenia wpłaty warto wystawić pokwitowanie. Dokument taki może okazać się przydatny na wypadek wystąpienia ewentualnego sporu czy konieczności dochodzenia swoich roszczeń.

Pokwitowanie zaliczki za wynajem mieszkania nie ma sztywno określonej formy, ale co do zasady powinno zostać spisane. Może być wystawione w momencie dokonania transakcji lub później – we wspólnie ustalonym terminie – i dostarczone osobiście, pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

Dokument powinien zawierać następujące składowe: dane wpłacającego – najemcy; dane przyjmującego płatność – wynajmującego; kwotę płatności – liczbowo i słownie; metodę płatności; tytuł transakcji, np. zaliczka za wynajem; datę i miejsce wpłaty oraz podpis osoby przyjmującej środki.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pokwitowania za zaliczkę na wynajem mieszkania, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pokwitowanie zaliczki na wynajem mieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokwitowanie-zaliczki-na-wynajem-mieszkania-wzor
Pokwitowanie zaliczki na wynajem mieszkania wzór
17