Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe wzór

17 

Z wynajmu nieruchomości korzystają nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy, które w ten sposób zapewniają mieszkania swoim pracownikom, a także przedsiębiorcy szukający przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej. Wynajmując swój lokal takim podmiotom, warto pamiętać o związanych z tym przepisami z zakresu prawa podatkowego. Jeżeli najemca ma zamiar wykorzystać nieruchomość na cele mieszkaniowe, to wynajmujący jest zwolniony z podatku VAT. Jeżeli natomiast lokal będzie służył celom użytkowym, to wynajem zostanie opodatkowany podatkiem VAT 23%.

W przypadku wynajmu mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe zastosowanie znajdują przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, w związku z czym niemożliwe jest skorzystanie z najmu okazjonalnego. Dlatego w umowie najmu warto zamieścić zapisy zabezpieczające interesy wynajmującego, regulując kwestię zapłaty kaucji wyższej niż miesięczny czynsz.

W piśmie takim powinny ponadto znaleźć się elementy przewidziane dla tego typu umowy, czyli wskazanie jej stron i ich obowiązków, opis przedmiotu najmu i sprecyzowanie jego przeznaczenia, wysokość czynszu i zasad rozliczania opłat, termin zapłaty zobowiązań, czas obowiązywania umowy oraz sposób jej rozwiązania.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu lokalu firmie na cele mieszkaniowe, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wynajem-mieszkania-dla-firmy-na-cele-mieszkaniowe-wzor
Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe wzór
17