Zwrot kaucji za wynajem mieszkania – wzór pisma

17 

Jak napisać wniosek o zwrot kaucji za wynajem mieszkania? Kaucja stanowi instrument mający zabezpieczyć prawidłowe wykonanie umowy najmu. Zgodnie z przyjętymi zasadami nie może ona przekraczać dwunastokrotności miesięcznego czynszu za dany lokal, obliczonego według stawki czynszu obowiązującej w dniu zawarcia umowy najmu.

W praktyce najczęściej jest tożsama z należnością za jeden czynsz. Co do zasady podlega zwrotowi i powinna zostać przekazana najemcy w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę.

Jeżeli wynajmujący nie wywiązuje się z obowiązku zwrotu kaucji, najemca powinien wystosować żądanie podjęcia takiego działania pod rygorem wstąpienia na drogę postępowania sądowego.

Pismo takie powinno zawierać następujące składowe: wskazanie należnej kwoty zwrotu; podanie numeru rachunku bankowego do zwrotu; wyznaczenie terminu uregulowania zaległości (zazwyczaj 7 dni); uzasadnienie żądania zwrotu (np. wygaśnięcie umowy najmu); ostrzeżenie o skierowaniu sprawy do sądu w razie braku wpłaty w wyznaczonym terminie; podpis wynajmującego.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwrot kaucji za wynajem mieszkania, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwrot kaucji za wynajem mieszkania – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zwrot-kaucji-za-wynajem-mieszkania-wzor-pisma
Zwrot kaucji za wynajem mieszkania - wzór pisma
17