17 zł
Jak napisać umowę, której przedmiotem jest podnajem stanowiska kosmetycznego? Przedsiębiorca wynajmujący lokal użytkowy może udostępnić jego część (np. jedno stanowisko) osobie trzeciej, o ile właściciel wyrazi na to zgodę. To dobry sposób na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki – za podnajem pobiera się więcej środków, niż wymagałby tego czynsz, by zarabiać na marży.
W razie oddania lokalu w podnajem zarówno najemca, jak i osoba trzecia są odpowiedzialni wobec wynajmującego za to, żeby lokal używany był zgodnie z jego przeznaczeniem oraz postanowieniami umowy najmu. Umowa podnajmu co do zasady powinna zostać spisana.
Należy w niej zawrzeć takie elementy jak: określenie stron umowy; opis przedmiotu najmu; oznaczenie umowy najmu; określenie przeznaczenia lokalu; podanie wysokości, terminu i sposobu zapłaty czynszu; określenie zasad rozliczania pozostałych opłat;
wskazanie czasu trwania umowy i zasad jej rozwiązania. W celu skutecznego zabezpieczenia interesów stron warto pamiętać również o postanowieniach dotyczących kaucji, wprowadzania zmian w lokalu czy przewidzianych kar umownych za niewywiązanie się z umowy.
Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu stanowiska kosmetycznego, który pobierzesz poniżej:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.