Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór

17 

Jak napisać umowę użyczenia pokoju rodziców? Zgodnie z Kodeksem cywilnym umowa użyczenia polega na udzieleniu zezwolenia na bezpłatne używanie danej rzeczy. Rzeczą taką może być np. mieszkanie lub pokój.

Osoba biorąca nie ponosi wówczas kosztów związanych z użytkowaniem przedmiotu umowy, ale jest zobowiązana do uiszczania opłat związanych z jego utrzymaniem – takich jak opłaty za media. Jednocześnie nie odpowiada za zużycie lokalu, o ile jest on eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem oraz właściwościami. Osoba biorąca nie ma prawa udostępniania użyczonej rzeczy osobie trzeciej bez zgody użyczającego.

Umowa użyczenia pokoju od rodziców powinna zostać spisana i składać się z takich elementów jak: wskazanie stron umowy, opis przedmiotu najmu oraz jego stanu technicznego i określenie czasu trwania umowy. W dokumencie warto zamieścić ponadto zapis dotyczący opłat eksploatacyjnych. Umowa musi zostać podpisana przez wszystkie strony.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia pokoju od rodziców, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-pokoju-od-rodzicow-wzor
Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór
17