Wzór pismo do Prezydenta Miasta o umorzenie długu

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać pismo do prezydenta miasta o umorzenie długu? Osoby zalegające z czynszem za mieszkanie komunalne czy socjalne, mogą starać się o umorzenie swojego długu. Warunkiem jest złożenie stosownego wniosku do spółdzielni mieszkaniowej, a jeśli to nie przyniesie spodziewanego skutku – bezpośrednio do odpowiedniego organu samorządowego, np. prezydenta miasta.

Wystąpienie z takim pismem nie gwarantuje, że wierzyciel zupełnie zrezygnuje z dochodzenia swoich roszczeń, ale może skutkować np. częściowym umorzenie długu, rozłożeniem go na raty czy obniżeniem stawki czynszu za zajmowane lokum.

Pismo o umorzenie długu powinno zawierać formalne składowe, takie jak: data i miejsce sporządzenia; dane wnioskodawcy oraz adresata oraz tytuł pisma. W treści wniosku należy ponadto wyrazić prośbę o umorzenie lub rozłożenie na raty długu określonej wysokości (trzeba ją sprecyzować).

Prośba wymaga uzasadnienia – w tej części dłużnik powinien opisać czynniki, które przyczyniły się do powstania zadłużenia czynszowego – mogą to być np. utrata źródła dochodu, konieczność łożenia na utrzymanie rodziny czy zwiększenie wydatków w związku z chorobą. Warto pamiętać o zadeklarowaniu woli uregulowania długu w przypadku wystąpienia ułatwiających to okoliczności, np. częściowego anulowania czy możliwości spłaty ratalnej.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma do prezydenta miasta o umorzenie długu, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wzór pismo do Prezydenta Miasta o umorzenie długu

  1. Wzór pisma o umorzenie zadłużenia

    Pozytywna opinia

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pismo-do-prezydenta-miasta-o-umorzenie-dlugu
Wzór pismo do Prezydenta Miasta o umorzenie długu
17