Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej to dokument, w którym dłużnik informuje firmę windykacyjną, że dług, który jest przedmiotem ich działań windykacyjnych, uległ przedawnieniu.

Przedawnienie długu natomiast oznacza, że ​​upłynął określony okres czasu, w którym wierzyciel nie podjął żadnych działań w celu wyegzekwowania długu, co skutkuje utratą prawa do dochodzenia tego długu przed sądem.

Zasady przedawnienia różnią się w zależności od rodzaju długu, ale zazwyczaj przedawnienie jest określone przez prawo i może wynosić od kilku do kilkunastu lat.

Warto zauważyć, że przedawnienie długu nie oznacza, że dług przestaje istnieć i znika, dłużnik nadal jest dłużnikiem, ale wierzyciel nie ma już prawa do dochodzenia go sądownie.

Niestety wiele firm windykacyjnych próbuje wykorzystać niewiedzę dłużników dotyczącą przedawnienia długów i próbuje egzekwować dług, który już się przedawnił.

Dlatego zawsze warto wystosować do firmy windykacyjnej wzór pisma o przedawnienie długu z żądaniem zaprzestania podejmowania wobec nas dalszych czynności windykacyjnych. Poniżej pobierzesz przygotowany przez nas wzór pisma:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Wzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnieniu długu koniecznie należy sporządzić w formie papierowej.

1 opinia dla Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej – wzór

  1. Kolbuszka

    Pismo bardzo dobre, polecam, szybka wysyłka, wersja .doc i PDF

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-o-przedawnienie-dlugu-do-firmy-windykacyjnej-wzor-pdf-doc
Pismo o przedawnienie długu do firmy windykacyjnej - wzór
17