Pismo do komornika o rozłożenie długu na raty – wzór

17 

Komornik działa z ramienia wierzyciela. Jeśli dłużnik chce doprowadzić do rozłożenia swojego długu na raty, powinien zatem porozumieć się nie z komornikiem, a z wierzycielem. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

W takim przypadku dłużnik może sporządzić wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty, a wtedy organ egzekucyjny przekaże je wierzycielowi i będzie pośredniczył w negocjacjach między nim a dłużnikiem. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma do komornika o rozłożenie długu na raty, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać pismo do komornika o rozłożenie długu na raty?

Pismo do komornika o rozłożenie długu na raty musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych. Zasadniczo, zawsze należy uwzględnić w nim między innymi dane wierzyciela i dane dłużnika, dane kancelarii komorniczej, sygnaturę akt sprawy oraz odpowiedni tytuł pisma.

W treści takiego dokumentu konieczne będzie uzasadnienie, dlaczego wierzyciel powinien zgodzić się na rozłożenie długu na raty. Argumentami przemawiającymi za takim rozwiązaniem mogą być korzyści dla wierzyciela, ale także trudna sytuacja dłużnika.

W piśmie do komornika o rozłożenie długu na raty dłużnik może napisać o swoich trudnościach finansowych, np. o fakcie utraty pracy. Powinien wskazać też na fakt, że ratalna spłata długu pozwoli mu uniknąć konieczności zaciągania pożyczek i uregulować dług na zasadach, które będą odpowiadały również wierzycielowi. 

Czy warto złożyć pismo do komornika o rozłożenie długu na raty?

Pismo do komornika o rozłożenie długu na raty nic nie kosztuje, a pozwala dłużnikowi wykazać się inicjatywą i uniknąć popadania w spiralę długu.

Jeśli sytuacja dłużnika uległa pogorszeniu – stracił pracę, ciężko zachorował – egzekucja komornicza może okazać się bardziej dotkliwa niż dotychczas. W takiej sytuacji dłużnik często zaciąga dodatkowe kredyty czy pożyczki, zadłużając się jeszcze bardziej i pogarszając swoją sytuację.

Natomiast rozłożenie długu na raty może pomóc mu uniknąć takich konsekwencji. Oczywiście, ostateczną decyzję w sprawie zawsze podejmuje wierzyciel, jednak ten często zgadza się na rozłożenie długu dłużnika na raty, aby zagwarantować sobie pełną spłatę wierzytelności.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do komornika o rozłożenie długu na raty – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-komornika-o-rozlozenie-dlugu-na-raty-wzor
Pismo do komornika o rozłożenie długu na raty – wzór
17