Zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości wzór

17 

Jeśli wierzyciel złoży wniosek o wszczęcie egzekucji z nieruchomości, dłużnik musi uregulować swój dług w wyznaczonym terminie. W przypadku, kiedy tego nie zrobi, komornik przystąpi do dokonania opisu i oszacowania wskazanej nieruchomości, celem wystawienia jej na licytację komorniczą.

W interesie komornika jest, aby uzyskana wycena wartości nieruchomości była jak najniższa, ponieważ łatwiej będzie mu sprzedać taki dom czy mieszkanie.

Inaczej wygląda sprawa z perspektywy dłużnika. W jego interesie jest uzyskanie jak najwyższej wyceny i spłacenie jak największej części długu. Temu właśnie służy zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zaskarżenia opisu i oszacowania nieruchomości, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Co uwzględnia opis i oszacowanie nieruchomości?

Opis i oszacowanie nieruchomości przygotowuje biegły rzeczoznawca. W opisie ma on obowiązek uwzględnić wszystko, co wpływa na wartość nieruchomości, w tym między innymi dostępność urządzeń infrastruktury technicznej, rok budowy, stan, rodzaj konstrukcji i materiału budowlanego, liczbę kondygnacji w przypadku domu, wyposażenie w instalacje i urządzenia i wiele innych.

Kiedy zaś opisowi i oszacowaniu podlega grunt, pod uwagę bierze się jego obszar, jakość, klasę gruntu, obecność pokładów żwiru, gipsu czy gliny, a nawet rodzaj i obszar zasiewów.

Dokument tego typu jest więc bardzo dokładny, ale mimo wszystko może dojść do sytuacji, w której biegły nie uwzględni w nim elementów mających wpływ na wartość nieruchomości. 

Jak wygląda zaskarżenie opisu o oszacowania nieruchomości?

Czynność opisu i oszacowania podlega zaskarżeniu na zasadach ogólnych. Dłużnik może złożyć skargę w formie pisma procesowego, skierowanego do komornika, który prowadzi dane postępowanie.

W skardze należy oznaczyć zaskarżoną czynność, czyli opis i oszacowanie, a także czynność podpisania protokołu opisu i oszacowania nieruchomości.

Co ważne, wniesienie skargi podlega opłacie w kwocie 50 zł. Sąd może oddalić skargę, uchylić ją lub uchylić zaskarżoną czynność i nakazać komornikowi dokonanie ponownego opisu i oszacowania nieruchomości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zaskarzenie-opisu-i-oszacowania-nieruchomosci-wzor
Zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości wzór
17