Skarga na opis i oszacowanie – wzór

17 

Egzekucja z nieruchomości przebiega w sposób bardzo sformalizowany, a każda kolejna faza takiego postępowania ma zapewniać dłużnikowi pełną ochronę jego praw. Zdarza się jednak, że organ egzekucyjny dopuszcza się nieprawidłowości i naruszeń przepisów proceduralnych w czasie takiej egzekucji.

Bardzo często dotyczy to już etapu wykonania opisu i oszacowania nieruchomości przez biegłego, na zlecenie komornika i na wniosek wierzyciela. Jak złożyć skargę na opis i oszacowanie nieruchomości?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór skargi na opis i oszacowanie komornika, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak dokonuje się opisu i oszacowania nieruchomości?

Przygotowaniem opisu i oszacowania nieruchomości zawsze zajmuje się biegły rzeczoznawca majątkowy. Dzięki temu można mieć pewność, że jego opinia będzie bezstronna, a wartość nieruchomości zgodna ze stanem faktycznym.

Rzeczoznawca majątkowy określa faktyczną wartość nieruchomości, maszyn czy urządzeń trwale powiązanych z samą nieruchomością. Każdy składnik opisuje osobno.

Uwzględnia także informacje o prawach obciążających nieruchomość czy o planie zagospodarowania terenu, jeśli ma to wpływ na wartość nieruchomości. Opis i oszacowanie nieruchomości są ważne dla dłużnika, ponieważ im większy będzie zysk ze sprzedaży nieruchomości, tym większą część wierzytelności pozwoli on pokryć.

Jeśli dłużnik uważa, że biegły popełnił błąd przy ustalaniu wartości nieruchomości, może złożyć odwołanie od wyceny. Skarga na opis i oszacowanie nieruchomości może wskazywać na przykład na pominięcie niektórych elementów majątku. 

Co napisać w skardze na opis i oszacowanie?

Na przygotowanie skargi na opis i oszacowanie nieruchomości dłużnik ma 14 dni. W swoim piśmie może powołać się na błędy w opisie, a konkretnie na niedokładny opis nieruchomości, w którym pominięte zostały nakłady podwyższające jej wartość.

Takie nakłady to między innymi remont, zakup nowych mebli, zakup nowych sprzętów. Inną przyczyną złożenia skargi na opis i oszacowanie może być porównanie przez biegłego nieruchomości, które bardzo się od siebie różnią, np. pod względem lokalizacji.

Nie można też porównywać do siebie nieruchomości w stanie deweloperskim do tych w pełni wykończonych i umeblowanych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na opis i oszacowanie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-opis-i-oszacowanie-wzor
Skarga na opis i oszacowanie - wzór
17