Skarga na uczelnie wyższą – wzór

17 

Uczelnie wyższe podlegają Ministerstwu Edukacji i Nauki, dlatego skarga na uczelnię wyższą powinna być skierowana właśnie do tego podmiotu. Ministerstwo przyjmuje skargi złożone w formie pisemnej, elektronicznej czy ustnej do protokołu. Przedmiotem takiej skargi może być w szczególności niewłaściwa realizacja określonych zadań, a także naruszenie praw przez nauczyciela akademickiego, administrację, czy władze jednostki. 

Do przygotowania skargi student czy pracownik uczelni może wykorzystać wzór skargi na uczelnię wyższą, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. W treści pisma należy dokładnie opisać sprawę, która podlega zgłoszeniu. Może to być między innymi:

  • naruszenie regulaminu studiów, 
  • nieodpowiednie zachowanie wobec studentów, 
  • nierówne traktowanie studentów, i tak dalej. 

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce nie narzuca uczelni przyjęcia konkretnego systemu skarg i wniosków. Z tego powodu system zgłaszania i rozpatrywania skarg może różnić się na każdej uczelni. Zasadniczo, przyjęta skarga na uczelnie wyższą – uznana za zasadną – powinna skutkować podjęciem działań w celu rozwiązania zgłoszonego problemu.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór skargi na uczelnię wyższą, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na uczelnie wyższą – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-uczelnie-wyzsza-wzor
Skarga na uczelnie wyższą - wzór
17