Skarga na studenta – wzór

17 

Studenci, a także doktoranci podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszenie przepisów obowiązujących na uczelni, a także za popełnianie czynów uchybiających godności studenta. W zależności od regulaminu uniwersytetu skargę na studenta składa się odpowiednio do prorektora za pośrednictwem dziekana. Skarga musi przyjmować formę pisemną.

Do sporządzenia skargi można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór skargi na studenta, który wystarczy wypełnić odpowiednimi danymi i opisem sprawy. Złożenie skargi skutkuje przeprowadzeniem postępowania wyjaśniającego. W zależności od jego wyniku sprawa może zostać umorzona lub przekazana do rozpatrzenia przez komisję dyscyplinarną, powołaną spośród nauczycieli akademickich i studentów/doktorantów uczelni.

Skarga na studenta powinna dokładnie opisywać sposób, w jaki student naruszył przepisy obowiązujące na uczelni. Pismo musi być rzeczowe, dlatego należy opisać w nim fakty, najlepiej poparte dowodami. W skardze można napisać także o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przez studenta czynów niegodnych.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór skargi na studenta, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na studenta – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-studenta-wzor
Skarga na studenta - wzór
17