Skarga o mobbing – wzór

17 

Mobbing w pracy jest surowo zabroniony, a jego występowaniu w miejscu pracy powinien zapobiegać pracodawca. Z tego powodu skarga o mobbing kierowana jest w pierwszej kolejności do przełożonego – jeśli mobbingu dopuszczają się współpracownicy. Z kolei w przypadku, kiedy mobberem jest sam przełożony, skargę na niego pracownik powinien złożyć do Państwowej Inspekcji Pracy. 

O mobbingu można mówić wtedy, kiedy pracownik jest nękany w sposób ciągły i uciążliwy. Mianem mobbingu określa się między innymi takie zachowania jak wyśmiewanie pracownika, obmawianie pracownika czy izolowanie pracownika. Mobbing może przyjmować także bardziej niebezpieczne formy, jak groźby, szantaż czy przemoc fizyczna. 

Warto pamiętać, że mobbing w Polsce jest karalny. Odpowiedzialność za przeciwdziałanie mobbingowi obciąża pracodawcę. Kiedy więc jeden ze współpracowników dopuszcza się mobbingu – jego zachowanie należy niezwłocznie zgłosić swojemu przełożonemu. Karą za mobbing może być nawet kara pozbawienia wolności do lat dwóch, jeśli prześladowanie pracownika nosi znamiona przestępstwa. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór skargi o mobbing, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga o mobbing – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-o-mobbing-wzor-pdf-doc-przyklad
Skarga o mobbing - wzór
17