Skarga na pracownika do pracodawcy – wzór

17 

Jeśli jeden z pracowników łamie przepisy prawa pracy, narusza przepisy regulaminu zakładu pracy czy też przepisy BHP, inne osoby zatrudnione mogą donieść na niego do swojego przełożonego lub pracodawcy. Skarga na pracownika do pracodawcy może dotyczyć każdej czynności czy zachowania, które w sposób rażący naruszyło prawo lub zasady współżycia społecznego. 

Donos na współpracownika może dotyczyć niewykonywania zadań lub nienależytego wykonywania zadań służbowych. Zdarza się również, że taka skarga dotyczy mobbingu, czyli uporczywego nękania w miejscu pracy.

Ponieważ zadaniem pracodawcy jest dbanie o bezpieczeństwo pracowników oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do świadczenia pracy, wszelkie nadużycia czy podejrzenia naruszenia przepisów powinny być zgłaszane właśnie do niego. 

Skarga na pracownika do pracodawcy powinna przyjmować formę pisemną. Należy zawrzeć w niej dokładny opis sprawy, a także zgromadzone dowody na przedstawiane okoliczności. Dowodami mogą być zdjęcia, nagrania, czy wydruki korespondencji – zależnie od przypadku. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór skargi na pracownika do pracodawcy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na pracownika do pracodawcy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-pracownika-do-pracodawcy-wzor
Skarga na pracownika do pracodawcy - wzór
17