Skarga na pracownika sklepu – wzór

17 

Przedmiotem skargi na pracownika sklepu może być zarówno zaniechanie, jak i nienależyte wykonywanie obowiązków pracowniczych. Bardzo często skarga na pracownika dotyczy osoby odpowiedzialnej za rozpatrywanie reklamacji – jest to skarga na bezpodstawnie odrzuconą reklamację. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór skargi na pracownika sklepu – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czego może dotyczyć skarga na pracownika sklepu?

Pracownik sklepu jest osobą, która ma bezpośredni kontakt z klientami. Poza wykonywaniem podstawowych obowiązków związanych z układaniem towaru, czy pracą na kasie, można więc wymagać od takiej osoby utrzymywania dobrych relacji z klientami, na co ma wpływ przede wszystkim kultura osobista pracownika.

W związku z tym skarga na osobę zatrudnioną w sklepie może dotyczyć:

  • zaniechań – niewykonywania obowiązków pracowniczych, np. niedbania o porządek w sklepie, ignorowania osób stojących w kolejce do kasy,
  • niewłaściwego wykonywania obowiązków, np. popełniania notorycznych błędów podczas kasowania produktów,
  • zachowania pracownika, np. nieuprzejmości, stosowania wulgarnego słownictwa, itd. 

Jak napisać skargę na pracownika sklepu?

Skargę na pracownika może złożyć zarówno klient, jak i współpracownik. Pismo należy kierować do bezpośredniego przełożonego pracownika sklepu, np. do kierownika. Dokument można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór skargi na pracownika sklepu.

Co ważne, pismo sprawdzi się nie tylko w stosunku do pracowników sklepów stacjonarnych, ale i internetowych. Przykładowa skarga na pracownika sklepu musi zawierać:

  • opis stanu/sytuacji, która jest przedmiotem zażalenia,
  • opcjonalnie wzmiankę o obowiązujących standardach,
  • prośbę lub sugestię dotyczącą wprowadzenia zmian. 

Składając skargę na pracownika sklepu, nie warto od razu domagać się jego zwolnienia. Można natomiast zasugerować przełożonemu takiego pracownika przeprowadzenie z nim rozmowy lub zastosowanie kary porządkowej.

Za niewłaściwe zachowanie pracownik może zostać ukarany upomnieniem lub naganą, natomiast po wielokrotnym ukaraniu grozi mu już dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na pracownika sklepu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-pracownika-sklepu-wzor
Skarga na pracownika sklepu - wzór
17