Wzór odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej

17 

Pismo od komornika o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej może otrzymać bank, urząd, pracodawca, a także kontrahent, któremu dłużnik wystawił fakturę.

Należy pamiętać, że odpowiedź na takie zawiadomienie jest obowiązkowa. Nie ma przy tym znaczenia, czy dana wierzytelność należy się dłużnikowi. Jeśli tak nie jest, nadal należy poinformować o tym organ egzekucyjny na piśmie, w wyznaczonym terminie. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czym są inne wierzytelności?

Inne wierzytelności to wierzytelności inne niż wierzytelność o zapłatę wynagrodzenia za pracę lub wierzytelność o wypłatę pieniędzy znajdujących się na rachunku bankowym.

W przypadku postępowania egzekucyjnego taką inną wierzytelnością może być na przykład świadczenie czynszu najmu lub dzierżawy, a także wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło czy umowy zlecenia. 

Jak przygotować odpowiedź na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej?

Odpowiedź na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej przygotowuje się w odniesieniu do treści takiego zawiadomienia.

Zawsze jednak zawiera ona kilka niezbędnych elementów, takich jak wskazanie, czy dłużnikowi przysługuje zajęta wierzytelność oraz w jakiej wysokości, czy inne osoby roszczą sobie prawa do wskazanej wierzytelności oraz czy i w jakim sądzie toczy się lub toczyła się sprawa o zajętą wierzytelność.

W odpowiedzi należy poinformować komornika również o tym, czy i o jakie roszczenie została skierowana do zajętej wierzytelności egzekucja innych wierzycieli – czy zachodzi zbieg egzekucji.

Co zrobić po otrzymaniu zawiadomienia o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej?

Poza przygotowaniem odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej podmiot, który otrzymał takie pismo od komornika, powinien również zastosować się do wszystkich zaleceń ujętych w zawiadomieniu.

Jeśli więc wskazane przez komornika kwoty przysługują dłużnikowi i nie są wolne od zajęcia na podstawie odpowiednich przepisów, to należy przesłać je na rachunek komornika, który następnie prześle je wierzycielowi. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-odpowiedzi-na-zawiadomienie-o-zajeciu-innej-wierzytelnosci-pienieznej
Wzór odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej
17