Sprawozdanie z zarządu nieruchomością – wzór

17 

Dłużnik ma obowiązek sporządzać sprawozdania z zarządu nieruchomością, kiedy postępowanie egzekucyjne toczy się z jego nieruchomości. Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, zajętą nieruchomość pozostawia się w zarządzie dłużnika, do którego stosuje się wówczas przepisy o zarządcy. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór sprawozdania z zarządu nieruchomością – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jaką rolę pełni sprawozdanie z zarządu nieruchomością?

Dłużnik jako zarządca zajętej nieruchomości musi wypełniać obowiązki, jakie nakłada na niego kodeks postępowania cywilnego. Jego rolą jest między innymi wykonywanie czynności potrzebnych do prowadzenia prawidłowej gospodarki.

Zgodnie z przepisami, zarządca musi także składać do sądu w wyznaczonych terminach – co najmniej raz w roku – sprawozdanie ze swoich czynności i udokumentowane sprawozdania rachunkowe.

Właśnie w takich okolicznościach można wykorzystać wzór sprawozdania z zarządu nieruchomością zajętą w postępowaniu egzekucyjnym. Po wysłuchaniu wierzyciela i dłużnika, a także po rozpatrzeniu sprawozdań, sąd zatwierdza sprawozdania zarządcy albo odmawia ich zatwierdzenia – w całości lub w części. 

Jak przygotować sprawozdanie z zarządu nieruchomością?

Przepisy nie odnoszą się do tego, jak powinno wyglądać sprawozdanie z zarządu nieruchomością zajętą przez komornika. Do przygotowania takiego pisma można wykorzystać druk przykładowego sprawozdania z zarządu nieruchomością, który jest podzielony na dwie części:

  • sprawozdanie z czynności,
  • sprawozdanie rachunkowe.

W pierwszej części sprawozdania należy uwzględnić rodzaj podejmowanych czynności, a także szczegółowo je opisać, z wyszczególnieniem ich wyników.

Z kolei w sprawozdaniu rachunkowym zarządca musi przedstawić wysokość wpływów pieniężnych oraz wpływów w naturze, a także wydatki pieniężne i w wydatki naturze, wraz z ich udokumentowaniem.

W sprawozdaniu dłużnika z zarządu nieruchomością należy pisać chronologicznie o tym, co działo się z nią w ciągu ostatniego roku. Można uwzględnić także czynności planowane. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sprawozdanie z zarządu nieruchomością – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawozdanie-z-zarzadu-nieruchomoscia-wzor
Sprawozdanie z zarządu nieruchomością - wzór
17