Uzasadnienie wniosku o zasiłek celowy – wzór

17 

Zasiłek celowy jest przyznawany na pokrycie całości lub części wydatków związanych z konkretnym celem wnioskodawcy. Jest też przyznawany jednorazowo, a jego wysokość ustala się na podstawie danych dotyczących sytuacji materialnej kandydata. Wniosek o zasiłek celowy należy kierować do GOPS lub MOPS.

W uzasadnieniu wniosku o zasiłek celowy osoba potrzebująca musi określić, na co potrzebne są jej środki o stara się w urzędzie.

Argumenty podane w takim uzasadnieniu powinny wskazywać na cele obiektywnie ważne, takie jak konieczność zakupu żywności czy leków, konieczność przeprowadzenia określonych napraw, konieczność pokrycia kosztów leczenia, konieczność zakupu niezbędnych przedmiotów użytku domowego czy konieczność przeprowadzenia drobnego remontu. 

Do wniosku o zasiłek celowy należy dołączyć dokumenty potwierdzające trudną sytuację finansową, a także dowody na przedstawione w uzasadnieniu argumenty. Takimi dokumentami mogą być między innymi: zaświadczenie lekarskie czy zaświadczenie o dochodach.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o zasiłek celowy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o zasiłek celowy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-zasilek-celowy-wzor
Uzasadnienie wniosku o zasiłek celowy - wzór
17