Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania – wzór

17 

Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania to dokument, jakiego celem jest potwierdzenie przyjęcia określonej sumy pieniężnej przez sprzedawcę oraz zapłacenia ustalonego zadatku przez kupującego.

Zadatek posiada rolę rezerwacyjną, ponieważ jego funkcja to zabezpieczenie zawarcia w przyszłości umowy zakupu konkretnego mieszkania. Wlicza się on w jego ostateczną cenę.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pokwitowania zadatku na zakup mieszkania, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jeżeli z winy nabywcy nie zostanie zawarta umowa kupna-sprzedaży, to zadatek zostaje przy sprzedającym, co stanowi bardzo istotną informację, o której wiele osób nie ma pojęcia.

Gdy natomiast transakcja zostanie anulowana z powodu działań sprzedającego, musi on zwrócić zadatek w dwukrotnie wyższej kwocie.

Wzór pokwitowania zadatku jest drukiem, jaki wypełnia się w chwili przekazywania pieniędzy albo później, jeśli kupujący się temu nie sprzeciwia. Pokwitowanie można wysłać do wpłacającego chociażby listem poleconym, nie musi być dostarczone osobiście.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokwitowanie-zadatku-na-zakup-mieszkania-wzor
Pokwitowanie zadatku na zakup mieszkania - wzór
17