Wyjaśnienie do Straży Miejskiej wzór

17 

W większości przypadków wyjaśnienie do straży miejskiej jest pismem, które pełni rolę odwołania od mandatu, najczęściej za nieprawidłowe parkowanie (np. na trawniku). Przygotowując takie pisemne wyjaśnienia – kierowca ma możliwość wytłumaczenia się przed organem, licząc na umorzenie kary. 

Należy pamiętać, że pismo wyjaśniające do straży miejskiej można doręczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty. List musi być imienny – anonimy pozostawia się bez rozpatrzenia.

Co więcej, pismo z wyjaśnieniami powinno uwzględniać szereg danych formalnych, umożliwiających identyfikację kierowcy i danej sprawy (mandatu). Odpowiednie informacje najlepiej pozyskać z pozostawionego przez funkcjonariuszy mandatu. 

Jeśli wyjaśnienia do straży miejskiej mają pełnić rolę odwołania do mandatu za złe parkowanie, należy przedstawić w takim piśmie argumenty, które mogłyby przemawiać za złagodzeniem lub odstąpieniem od wymierzenia kary dla kierowcy. Warto napisać również, że taka sytuacja przydarzyła się ukaranemu po raz pierwszy, wnioskując o zamianę mandatu na upomnienie.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wyjaśnienia do straży miejskiej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyjaśnienie do Straży Miejskiej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyjasnienie-do-strazy-miejskiej-wzor
Wyjaśnienie do Straży Miejskiej wzór
17