Reklamacja do biura podróży – wzór

17 

Reklamacja do biura podróży to reklamacja usługi. Można zgłosić ją w terminie do 3 lat (termin przedawnienia), ale warto dochodzić swoich praw jeszcze w trakcie wyjazdu – wtedy biuro będzie miało szansę, aby naprawić swoje błędy i poprawić jakość usług.

Reklamacja do biura podróży musi przyjmować formę pisemną. 

Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji do biura podróży, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czego można domagać się od biura podróży?

Niezadowolony turysta, który składa reklamację, powinien określić w niej swoje żądania. Jako konsument ma on prawo do obniżenia ceny wycieczki, odszkodowania czy zadośćuczynienia za poniesione szkody lub krzywdy.

Odstępstwa od umowy i wysokość rekompensaty za nie przysługującej określa tabela frankfurcka. Są to umowne wysokości odszkodowania za konkretne uchybienia, określone procentowo.

W tabeli można znaleźć między innymi takie tematy skarg, jak odlot przesunięty w czasie czy robactwo w pokoju hotelowym. 

Co może być tematem reklamacji do biura podróży?

Reklamacja do biura podróży może dotyczyć różnych kwestii, które wiążą się z komfortem podróży i wypoczynku. Bardzo często tematem reklamacji jest podwyższenie ceny wycieczki, co biuro próbuje uzasadnić na przykład wzrostem cen paliwa.

Nie może jednak wprowadzić takiej podwyżki później niż na trzy tygodnie przed wyjazdem. Co więcej, jeśli podwyżka przekracza 8% ceny, turysta ma prawo od razu odstąpić od umowy i to bezkosztowo.

Warto wspomnieć również, że takie samo prawo przysługuje klientom biura w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności, jak zagrożenie terroryzmem czy epidemia.

Reklamacja może zostać złożona również z powodu opóźnionego lotu, overbookingu w hotelu czy niezgodności hotelu z opisem. W pierwszym przypadku biuro powinno od razu zaproponować klientowi inny hotel o takim samym lub wyższym standardzie.  

Reklamacja do biura podróży powinna zostać rozpatrzona w terminie 30 dni. Warto pamiętać, aby precyzyjnie określić w niej swoje żądania. W przeciwnym razie biuro może zaproponować klientowi wybrany rodzaj odszkodowania, na przykład bon na kolejną wycieczkę. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja do biura podróży – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-do-biura-podrozy-wzor
Reklamacja do biura podróży - wzór
17