Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC

17 

Obuwie to jeden z tych towarów, które najczęściej podlegają zgłoszeniu reklamacyjnemu. Konsumenci mogą zgłaszać reklamację obuwia z takich sklepów jak CCC na podstawie rękojmi, która obejmuje okres 2 lat od wydania towaru.

W ramach swoich żądań klient sklepu ma prawo domagać się dokonania naprawy obuwia, jego wymiany czy też zwrotu pieniędzy. 

Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma reklamacyjnego – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Kiedy CCC może odrzucić reklamację?

Jeśli CCC odrzuci reklamację klienta, z pewnością poda w swoim piśmie przyczynę podjęcia takiej decyzji. Reklamację można odrzucić zaś między innymi w przypadku, kiedy została zgłoszona po terminie.

Warto pamiętać, że konsument ma rok na zgłoszenie reklamacji, licząc od momentu ujawnienia się wady przedmiotu. Poza tym, w treści decyzji odmownej CCC może zarzucić klientowi nieprawidłowe korzystanie z obuwia czy zaniedbywanie zasad jego prawidłowej konserwacji.

Warto pamiętać jednak, że od każdej negatywnej decyzji konsument ma prawo się odwołać. Bardzo często dopiero po złożeniu odwołania udaje się otrzymać zwrot poniesionych kosztów lub wymienić obuwie na nowe. 

Jak odwołać się od odmownej decyzji w sprawie reklamacji butów z CCC?

Odwołanie od reklamacji obuwia CCC to nic innego jak wniosek o ponowne rozpatrzenie reklamacji, a przy tym zaskarżenie decyzji podjętej przez sklep. W takim piśmie klient powinien odnieść się do argumentów sprzedawcy, starając się je podważyć.

Jeśli więc sklep zarzuca konsumentowi nieprawidłową pielęgnację butów, ten powinien opisać, w jaki sposób dbał o swoje obuwie. W odwołaniu warto powołać się też na nowe fakty i przedstawić nowe dowody, na przykład fotografie.

Przepisy nie mówią, w jakim terminie należy złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie reklamacji, ale z pewnością nie powinno się zwlekać z takim działaniem miesiącami. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-odwolania-od-reklamacji-obuwia-ccc
Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC
17