Reklamacja usługi kosmetycznej – wzór

17 

Usługi kosmetyczne, podobnie jak inne usługi, podlegają przepisom dotyczącym rękojmi. Usługodawca odpowiada za jakość świadczonych usług na podobnych zasadach, co sprzedawca za oferowany towar.

Jednak reklamacja usługi przebiega nieco inaczej, niż ma to miejsce w przypadku zakupu przedmiotów.

Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma reklamacyjnego – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji usługi kosmetycznej, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak reklamować usługę kosmetyczną?

Jak zostało wspomniane, w przypadku usług konsument może zgłaszać dostrzeżone wady, czyli nieprawidłowe wykonywanie usługi jeszcze w trakcie jej wykonywania.

Przykładowo, klientka, która widzi, że jej paznokcie są malowane nierówno, może w trakcie zabiegu żądać poprawienia manicure. Jeśli kosmetyczka nie zastosuje się do takiego polecenia, klientce będzie przysługiwało prawo żądania obniżenia ceny usługi.

W przypadku wad, które zostaną ujawnione później, konsumentowi nadal przysługuje prawo żądania usunięcia wady, obniżenia ceny, a nawet odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy.

Podstawą takiej reklamacji może być między innymi brak deklarowanej trwałości wykonanego manicure, czyli niezgodność sposobu/jakości wykonania usługi z umową. Reklamacji usług kosmetycznych można dokonać ustnie lub pisemnie, przy czym zaleca się zachowanie formy pisemnej reklamacji dla celów dowodowych. 

Jak napisać reklamację usługi kosmetycznej?

Reklamacja usługi kosmetycznej to opis oczekiwań klienta/klientki oraz efektu, jaki faktycznie udało się osiągnąć kosmetyczce. W takim piśmie bardzo istotne są załączniki, czyli materiał dowodowy w postaci fotografii.

Konsument powinien określić także, czego żąda od zakładu kosmetycznego. Może to być zarówno dokonanie poprawek w wyznaczonym terminie, jak i obniżenie ceny usługi, a nawet zwrot pieniędzy w przypadku wad istotnych.

Jak zakład kosmetyczny może odnieść się do reklamacji? Najczęściej kosmetyczka zgodzi się na usunięcie wad, ale może też – z powodu braku czasu – zaproponować klientowi zwrot kosztów lub voucher na kolejną usługę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja usługi kosmetycznej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-uslugi-kosmetycznej-wzor
Reklamacja usługi kosmetycznej - wzór
17