Reklamacja robót budowlanych wzór

17 

Reklamacja robót budowlanych jest składana w sytuacji, gdy inwestor zauważa usterki bądź nieprawidłowości wykonanych prac budowlanych przez ekipę budowlaną lub budowlańca.

Warto pamiętać, że zgłoszenie reklamacji na roboty budowlane powinno być dokonane na piśmie, co ma duże znaczenie dla celów dowodowych w ewentualnych postępowaniach sądowych. Pismo te powinno być sporządzone w sposób precyzyjny i zawierać konkretne informacje.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór reklamacji robót budowlanych – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

W reklamacji musi znaleźć się data oraz miejsce jej sporządzenia, które są istotne z punktu widzenia terminowości zgłoszenia.

Konieczne jest też podanie danych inwestora, czyli osoby zgłaszającej reklamację, jak też wykonawcy, czyli firmy odpowiedzialnej za realizację robót budowlanych.

Kolejny jest opis usterki wraz z określeniem terminu jej dostrzeżenia. Szczegółowy opis pomaga w zrozumieniu problemu, a także umożliwia wykonawcy właściwe zdiagnozowanie i naprawienie błędów.

Trzeba również zawrzeć wezwanie do usunięcia usterki w określonym terminie, co pozwala na wyznaczenie ram czasowych dla realizacji naprawy.

Dokładne i poprawnie sporządzone zgłoszenie reklamacji zwiększa szanse na rozwiązanie problemu bez konieczności dochodzenia swoich praw na drodze sądowej i ułatwia wszelkie ewentualne negocjacje z wykonawcą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja robót budowlanych wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-robot-budowlanych-wzor
Reklamacja robót budowlanych wzór
17