Wzór pisma do sąsiada o wycięcie drzewa

17 

Jak napisać pismo do sąsiada o wycięcie drzewa? Drzewa z działki sąsiada mogą stać się problematyczne, gdy stwarzają zagrożenie dla ludzi i mienia lub blokują światło słoneczne.

By rozwiązać problem, możesz wezwać sąsiada do wycięcia drzewa lub przynajmniej przycięcia gałęzi. Przygotowując pismo, możesz powołać się na art. 150 Kodeksu cywilnego i skorzystać z naszego ogólnego wzoru. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego wezwania – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma – który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

W piśmie muszą znaleźć się podstawowe Twoje i sąsiada dane, odpowiedni nagłówek oraz treść ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem oraz uzasadnienie prośby z datą oczekiwanego usunięcia drzewa i ostrzeżeniem o skierowaniu sprawy na drogę sądową. Treść pisma warto rozpocząć zwrotem: Wzywam do usunięcia drzewa z…

W uzasadnieniu można opisać, jakie zagrożenie stwarza drzewo lub jaki inny problem powoduje. Może to być np. zakłócenie pracy paneli fotowoltaicznych, wyjałowienie gleby na sąsiedniej działce, a nawet zanieczyszczenie działki obok spadami (głównie owoce i liście) oraz ograniczenie widoczności na okolicę.

Pismo warto przygotować w 3 egzemplarzach – dla siebie, sąsiada i na potrzeby ewentualnej rozprawy sądowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pisma do sąsiada o wycięcie drzewa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pisma-do-sasiada-o-wyciecie-drzewa
Wzór pisma do sąsiada o wycięcie drzewa
17