Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji wzór

17 

Wymogi Prawa budowlanego zobowiązują dewelopera do odpowiedzialności za stan oddawanego budynku z tytułu rękojmi. Przez 5 lat od dnia oddania budynku do użytku nabywca może zgłaszać usterki budowlane na piśmie. W dokumencie musi znaleźć się podstawa prawna, na podstawie której wysuwa się żądanie.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wezwania do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji – który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Wady w nieruchomości mogą być fizyczne i prawne. Do fizycznych należą m.in. niespełnienie wymogów bezpieczeństwa lub takie wady, które uniemożliwiają korzystanie z budynku.

Należy pamiętać, że zgłoszenie usterek i wezwanie do ich usunięcia może zostać wystosowane podczas sporządzania protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania.

W dokumencie muszą znaleźć się: dane osobowe zgłaszającego, dane właściciela mieszkania, data i miejsce, dane nieruchomości, datę zakupu z numerem umowy sprzedaży oraz opis wykrytych usterek z wezwaniem do usunięcia usterek w określonym terminie.

Warto pamiętać, że gdy w umowie strony ustaliły dłuższy okres gwarancji np. 10 lat, czas ustawowy gwarancji rozszerza się do 10 lat! Przygotowując wezwanie do naprawienia szkody budowlanej, warto użyć przygotowany przez nas wzór wezwania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-usuniecia-usterek-budowlanych-w-ramach-gwarancji-wzor
Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji wzór
17