Referencje dla firmy budowlanej – wzór

17 

O referencje coraz częściej proszą nie tylko osoby fizyczne, kończące pracę w danej firmie, ale i same firmy, które wykonały usługę. Dla obu tych grup to swoiste potwierdzenie kompetencji, a przede wszystkim możliwość rozwoju i pozyskania nowych klientów.

Przygotowując referencje dla firmy budowlanej, należy pamiętać, by w dokumencie opisać zakres wykonanych przez ekipę budowlaną prac, dane osoby, firmy lub instytucji dającej referencje oraz datę i miejsce sporządzenia dokumentu. Ułatw sobie sporządzenie takiego dokumentu i pobierz przygotowany przez nas wzór referencji budowlanych:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

W referencjach można umieścić także nazwę zlecenia i jego wartość, dzięki czemu można również udokumentować, że firma budowlana podchodzi profesjonalnie także do spraw związanych z wyceną projektu.

W referencjach dla firmy budowlanej można też umieścić informację o powierzchni budynku oraz terminie rozpoczęcia i zakończenia prac. Aby ułatwić Ci sporządzenie budowlanych referencji – przygotowaliśmy dla Ciebie uniwersalny wzór referencji dla firmy budowlanej. Dokument można sporządzić w dwóch egzemplarzach – dla firmy i do własnego archiwum.

Dzięki wystawionym, referencjom firma budowalna otrzymuje poświadczenie swojej rzetelności, a to bardzo ważne dla każdego.

Referencje dla firmy budowlanej to rzetelna opinia inwestora lub kontrahenta, której celem jest rekomendacja danego przedsiębiorstwa w zakresie wykonywanych przez firmę prac budowlanych. Taki dokument zwiększa wiarygodność na rynku i ma ogromny wpływ na to, czy kolejny zleceniodawca zdecyduje się podjąć współpracę z daną firmą budowlaną. 

Dlaczego referencje dla firmy budowlanej są tak ważne?

Branża budowlana jest jedną z tych branż, w których referencje poprzednich klientów mają największe znaczenie dla rozwoju każdej firmy. Zlecenia budowlane z reguły opiewają na duże kwoty, dlatego inwestorzy bardzo ostrożnie podchodzą do wyboru wykonawcy dla swojego projektu.

Taka decyzja jest ważna również ze względu na charakter dzieła, które wykonuje firma budowlana – obiekt zawsze musi być zgodny nie tylko z projektem, ale również z przepisami i zasadami wiedzy technicznej, co wiąże się przede wszystkim z bezpieczeństwem jego późniejszego użytkowania.

Inwestorzy nie wybierają firm budowlanych na podstawie samych kwalifikacji. Zwracają uwagę na opinie poprzednich zleceniodawców, w tym również na jakość współpracy – nie tylko na efekt końcowy. Z tego względu referencje dla firmy budowlanej mają ogromny wpływ na to, czy przedsiębiorstwo będzie miało klientów i osiągnie sukces na rynku. 

Jakie informacje powinny uwzględniać referencje dla firmy budowlanej?

Referencje dla firmy budowlanej może napisać zarówno były klient, jak i kontrahent, czyli inna firma, z którą współpracuje przedsiębiorstwo. Dokument powinien zawierać jak najwięcej szczegółowych informacji na temat zleconego firmie projektu, w tym:

  • wartość obiektu,
  • wielkość obiektu,
  • termin rozpoczęcia i termin zakończenia prac.

Dobry wzór referencji dla firmy budowlanej musi uwzględniać także podpis osoby prywatnej lub pieczęć firmy, ponieważ to dzięki tym elementom dokument wzbudza zaufanie. Warto zastanowić się także, czym będzie zainteresowana kolejna osoba podejmująca współpracę z daną firmą budowlaną.

Dobrze, jeśli referencje odpowiadają na takie pytania jak:

  • czy współpraca z przedsiębiorstwem była dobra,
  • czy komunikacja z pracownikami firmy była dobra,
  • czy firma terminowo realizowała postanowienia zawartej umowy,
  • czy firma dbała o czystość i bezpieczeństwo w miejscu pracy,
  • czy firma realizowała swoje zadania starannie, itd.

Jak napisać referencje dla firmy budowlanej?

Wiele osób zastanawia się, jak napisać referencje dla firmy budowlanej, aby były one naprawdę wartościowe. Warto pamiętać, że taki dokument powinien pełnić dla przedsiębiorcy taką samą funkcję, jak referencje dla pracownika.

Stanowi on formę reklamy, zachęty do skorzystania z usług, której nadawcą jest nie sama firma, lecz osoba/podmiot zadowolony ze współpracy z nią. Pisząc referencje, warto pamiętać o rzetelności, obiektywizmie, szczegółowości.

Każde dobre słowo należy poprzeć wyjaśnieniem lub przykładem, odnosząc się do terminowości, profesjonalizmu, czy jakości pracy, a nawet do osobistego zaangażowania pracowników firmy w realizację projektu. Pomocny przy pisaniu referencji może być natomiast przykład referencji dla firmy budowlanej, uwzględniający różne aspekty współpracy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Referencje dla firmy budowlanej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

referencje-dla-firmy-budowlanej-wzor-pdf-doc-przyklad
Referencje dla firmy budowlanej - wzór
17