Referencje dla firmy ochroniarskiej – przykłady

17 

Firma ochroniarska może reklamować się na różne sposoby, jednak najwięcej osób korzysta z niej z polecenia. Rolę takiego polecenia pełnią natomiast referencje dla firmy ochroniarskiej, czyli pozytywne opinie poprzednich klientów i kontrahentów. Jak napisać dobre referencje dla firmy ochroniarskiej?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy ochroniarskiej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Dlaczego referencje dla firmy ochroniarskiej są potrzebne?

Nowych klientów do firmy ochroniarskiej może przyciągnąć kompleksowa obsługa, czy ciekawa oferta usług dodatkowych. Dla wielu osób istotne będą jednak również inne kwestie, jak indywidualne podejście do klienta, elastyczność, odpowiednie planowanie i organizowanie pracy, profesjonalizm pracowników, czy nawet jakość stosowanych akcesoriów.

Żadna reklama nie przekona potencjalnego klienta do wysokiej jakości świadczonych usług tak, jak referencje innej osoby, która miała już okazję współpracować z daną firmą. Referencje są pozytywną opinią, poleceniem, opisem doświadczeń związanych z konkretnym zleceniem.

Dzięki temu, że sporządza je osoba lub firma, która nie pozostaje anonimowa, takie rekomendacje można traktować wiarygodnie. Referencje budują zatem zaufanie do marki i pozwalają jej skutecznie pozyskiwać nowych klientów – pod warunkiem, że są odpowiednio przygotowane. 

Jak powinny wyglądać referencje dla firmy ochroniarskiej?

Referencje najprościej jest przygotować na podstawie wzoru referencji dla firmy ochroniarskiej. Taki wzór uwzględnia miejsce na dane ocenianej firmy, dane osoby oceniającej usługę, opis zlecenia realizowanego przez firmę, opis doświadczeń autora referencji, a także podpis lub pieczątkę osoby, która przygotowuje rekomendację.

Referencje muszą być konkretne, wiarygodne i ogólnie pozytywne. Należy przedstawiać w nich informacje szczegółowe, a nie ogólniki, ponieważ zbyt ogólna opinia jest zwyczajnie bezwartościowa dla rekomendowanej firmy.

Warto też zastanowić się, co może zainteresować potencjalnego klienta i postarać się odpowiedzieć właśnie na te pytania. Referencje dla firmy ochroniarskiej nie muszą być pełne superlatyw. Jeśli uwzględniają wzmianki o drobnych mankamentach usługi, prezentują się bardziej realistycznie, a dzięki temu mają wbrew pozorom większa wartość, niż pozytywne „laurki”.

Jak napisać referencje dla firmy ochroniarskiej?

Pozytywną opinię o firmie można przygotować w oparciu o przykład referencji dla firmy ochroniarskiej, pamiętając, że należy uwzględnić w takich rekomendacjach własne dane i indywidualny opis usługi, z której skorzystał klient. W takich referencjach warto odnieść się między innymi do:

  • kontaktu z klientem,
  • profesjonalizmu,
  • działań podejmowanych przez firmę przed, w trakcie i po realizacji zlecenia,
  • jakości wykorzystywanych urządzeń i akcesoriów,
  • przygotowania pracowników firmy do pracy,
  • czasu reagowania na zagrożenia,
  • regularności podejmowanych działań (patrole, kontrole monitoringu), itd.

Wielu klientów będzie zastanawiało się nad tym, czy cena usługi jest adekwatna do jej jakości, czy firma świadczy usługi kompleksowo, czy ma doświadczenie, jest profesjonalna, dopasowuje się do potrzeb klienta.

Wszystkie te doświadczenia ze współpracy warto uwzględnić w swojej rekomendacji. Można także wyliczyć konkretne korzyści związane z usługą i polecić je konkretnym osobom, które również powinny być zadowolone ze współpracy z daną firmą.

referencje-dla-firmy-ochroniarskiej-przyklady
Referencje dla firmy ochroniarskiej - przykłady
17