Referencje dla firmy reklamowej – przykłady

17 

W branży reklamowej liczy się przede wszystkim skuteczność, ale także jakość współpracy, czy dobry stosunek ceny usług do uzyskanych przez firmę efektów.

Jeśli przedsiębiorstwo reklamowe chce pozyskać nowe zlecenia, potrzebuje referencji, czyli pozytywnych opinii, które może uzyskać od swoich kontrahentów i dotychczasowych klientów. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy reklamowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jakie znaczenie mają referencje dla firmy reklamowej?

Inwestowanie w reklamę bywa ryzykowne. Niekiedy okazuje się, że duży koszt działań marketingowych nie zwraca się w postaci realnych zysków, nowych klientów, czy chociażby zwiększonej świadomości marki.

Osoby, które planują skorzystać z usług firmy reklamowej, wolą zaufać więc przedsiębiorstwu, które może pochwalić się dobrymi opiniami. Firmy reklamowe na swoich stronach internetowych chętnie dzielą się informacjami o tym, z kim do tej pory współpracowały i kogo udało im się skutecznie wypromować.

Opinie takich zadowolonych klientów stanowią najlepszą formę reklamy. Referencje dla firmy reklamowej pozwalają zbudować zaufanie do marki, zwiększyć jej rozpoznawalność, pozyskać nowe zlecenia i zwiększyć zyski. Jednak aby tak się stało, muszą to być referencje wiarygodne. 

Jak napisać referencje dla firmy reklamowej?

Referencje dla firm powinny być szczegółowe, konkretne, wiarygodne. Należy uwzględniać w nich jak najwięcej informacji nie tylko na temat wrażeń ze współpracy z firmą, ale również na temat samego zleconego jej zadania i efektów pracy przedsiębiorstwa – najlepiej w jak najbardziej mierzalnej formie.

Do przygotowania pozytywnej opinii można wykorzystać wzór referencji dla firmy reklamowej, który podpowiada, jakie szczegóły nadają rekomendacjom prawdziwą wartość. Co ważne, pod swoimi słowami trzeba jeszcze podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem, dlatego treść referencji powinna znajdować odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Rekomendacje nie muszą być w 100% pozytywne. Wzmianki o jednej lub kilku niedogodnościach w trakcie współpracy nie powinny zniechęcić nowych klientów do skorzystania z usług firmy, lecz wręcz przeciwnie – mogą przekonać ich co do prawdziwości referencji oraz potwierdzić bogate doświadczenie przedsiębiorstwa.

Co warto uwzględnić w referencjach dla firmy reklamowej?

Przed wyborem firmy reklamowej potencjalny klient lub kontrahent sprawdza między innymi, jakie jest jej doświadczenie na rynku, jakie metody promocji stosuje firma, jakimi wynikami może się pochwalić, kogo zatrudnia, a także jakie ma opinie.

Osoba, która miała już styczność z danym przedsiębiorstwem, jest w stanie wypowiedzieć się na temat:

  • jej terminowości,
  • dbałości o utrzymywanie kontaktu z klientem,
  • skuteczności podejmowanych działań,
  • elastyczności działań podejmowanych w drodze do założonego celu,
  • doświadczenia,
  • zainteresowania nowymi rozwiązaniami itd. 

Dobra firma reklamowa informuje klienta o potencjalnym ryzyku, przedstawia różne scenariusze, pomaga podjąć najbezpieczniejszą decyzję, dąży do minimalizacji kosztów, utrzymuje z klientem dobry kontakt i stale poszerza swoją wiedzę.

Pisząc opinię na temat firmy, z której klient jest zadowolony, warto odnieść się do wszystkich tych zagadnień, a także przejrzeć przykładowe referencje dla firmy reklamowej, aby sprawdzić, które aspekty współpracy są w nich omawiane najczęściej.

referencje-dla-firmy-reklamowej-przyklady
Referencje dla firmy reklamowej - przykłady
17