Referencje dla firmy cateringowej – przykłady

17 

Usługi firm cateringowych cieszą się coraz większą popularnością, jednak wraz z dużym zainteresowaniem takimi usługami, rośnie również konkurencja wśród firm, które je świadczą.

Pomocne przy zdobywaniu klientów okazują się natomiast referencje, czyli pozytywne opinie osób, które korzystały już z usług danego przedsiębiorstwa. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy cateringowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jaką rolę pełnią referencje dla firmy cateringowej?

Firma cateringowa może reklamować się na różne sposoby, jednak jedną z najskuteczniejszych form reklamy w tej branży pozostają opinie zadowolonych klientów.

Ponieważ catering jest usługą, miarą jej jakości okazuje się przede wszystkim realne doświadczenie klienta, który ocenia zarówno jakość obsługi, jak i samych posiłków serwowanych przez firmę.

Dzięki rzetelnym, wiarygodnym opiniom firma cateringowa jest w stanie skłonić potencjalnego klienta do skorzystania z jej usług. Większość osób catering wybiera bowiem właśnie na podstawie rekomendacji. Co ważne, referencje dla firmy cateringowej może wystawić nie tylko zadowolony klient, ale i kontrahent. 

Jak napisać referencje dla firmy cateringowej?

Pisząc pozytywną opinię, warto skorzystać ze wzoru referencji dla firmy cateringowej lub zapoznać się z dobrymi przykładami takich referencji.

Co do zasady, pismo tego typu powinno zawierać kilka elementów formalnych, takich jak dane firmy, dane osoby lub podmiotu wystawiającego opinię, szczegóły na temat zleconej usługi, a także podpis i/lub pieczątkę sporządzającego referencje.

W zależności od rodzaju usługi oraz odbiorcy rekomendacji opinia może zawierać nieco inne informacje. Potencjalny klient lub kontrahent zwykle jest zainteresowany między innymi:

  • jakością obsługi klienta,
  • terminowością realizacji usług,
  • jakością potraw: świeżością, smakiem, sposobem podania, różnorodnością, 
  • relacją jakości do ceny usługi,
  • kontaktem z pracownikami firmy,
  • elastycznością usług, itd. 

Jakie powinny być dobre referencje dla firmy cateringowej?

Aby referencje dla firmy cateringowej miały jakąkolwiek wartość, czyli pomagały przedsiębiorstwu zdobywać nowych klientów i kontrahentów, muszą być przede wszystkim wiarygodne. Jeśli potencjalny odbiorca takiej opinii nie uwierzy, że sporządziła ją osoba, która faktycznie współpracowała z daną firmą, referencje będą bezwartościowe.

Kolejną ważną cechą dobrej rekomendacji jest jej rzetelność. Opinia o firmie powinna być szczegółowa, nieogólnikowa. Należy uwzględnić w niej jak najwięcej konkretnych informacji z przykładami. Nie trzeba natomiast dążyć do tego, aby opinia była w 100% pozytywna.

Wspomnienie niewielkich wad usługi działa jedynie na korzyść firmy, ponieważ zwiększa wiarygodność referencji i budzi większe zaufanie zarówno do osoby, która je sporządziła, jak i do samego dostawcy usług.

Ważne jest przy tym, aby ogólny wydźwięk referencji pozostał pozytywny, czyli aby opinia stanowiła faktyczne polecenie usług firmy cateringowej innym osobom. 

referencje-dla-firmy-cateringowej-przyklady
Referencje dla firmy cateringowej - przykłady
17