Referencje dla firmy remontowej – przykładowe

17 

Firma remontowa, podobnie jak inne firmy świadczące usługi, swoją kampanię reklamową opiera w głównej mierze na poleceniach zadowolonych klientów. Takie pozytywne opinie to nic innego jak referencje dla firmy remontowej, które pozwalają jej budować swój wizerunek i zdobywać nowe zlecenia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy remontowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jak napisać referencje dla firmy remontowej?

Przy sporządzaniu pozytywnej opinii o firmie warto posłużyć się gotowym wzorem referencji dla firmy remontowej, który uwzględnia między innymi dane autora rekomendacji, opis zrealizowanej usługi, czy podpis byłego klienta/kontrahenta.

W treści referencji należy odnieść się także do doświadczeń ze współpracy z firmą remontową. Warto zastanowić się przy tym, jakie cechy takiej współpracy będą interesowały innych konsumentów. Referencje mogą podkreślać między innymi:

  • terminowe realizowanie prac,
  • dbanie o porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy,
  • dobry kontakt z klientem,
  • realizowanie prac zgodnie z projektem, ustaleniami, 
  • staranne wykonywanie prac,
  • stosowanie nowoczesnych, dobrej jakości urządzeń i akcesoriów,
  • realizację prac zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, itd. 

Dobra firma remontowa realizuje zlecenie zgodnie z życzeniami klienta, ale nie w sprzeczności z zasadami wiedzy technicznej. Dzieli się także doświadczeniem, podpowiadając, czy dane rozwiązania będą praktyczne i funkcjonalne.

Dodatkowo dba o czystość w miejscu pracy, na bieżąco informuje klienta o ewentualnych problemach i terminowo realizuje wszystkie swoje zadania. 

Jak powinny wyglądać wartościowe referencje dla firmy remontowej? 

Dobre, wartościowe referencje dla firmy remontowej muszą być rzetelne, wiarygodne, konkretne i ogólnie pozytywne, ale nie przerysowane. Należy uwzględniać w nich prawdziwe informacje, pamiętając, że szczegóły są lepsze od ogółu.

Zbyt ogólnikowa opinia nie ma żadnej wartości ani dla potencjalnego klienta, ani dla rekomendowanej firmy. Na wiarygodność opinii również wpływają szczegóły, czyli dane klienta, a także informacje o zrealizowanej dla niego usłudze.

Chociaż referencje z założenia powinny być pozytywne, to przykładowe referencje dla firmy remontowej mogą zawierać wzmianki o drobnych błędach, nieznacznych opóźnieniach, czy innych niewielkich potknięciach. Dzięki takim „minusom” pozytywna opinia staje się bardziej realistyczna i przekonywująca.

Dlaczego referencje są ważne dla firmy remontowej?

Firma remontowa może publikować zdjęcia swoich realizacji, szczegółowo opisywać swoje usługi, oferować klientom atrakcyjne ceny i promocje, ale największą reklamą są dla niej pozytywne opinie. Referencje dla firmy remontowej pełnią rolę polecenia.

Jeśli klient jest zadowolony ze współpracy z danym przedsiębiorstwem i pozytywnie wypowiada się na jego temat, podpisując się pod tym swoim nazwiskiem, pomaga wzbudzić zaufanie do firmy i przekonuje do niej kolejnych konsumentów.

Referencje charakteryzuje obiektywizm, dlatego ich skuteczność jest wyższa, niż ma to miejsce w przypadku autoreklamy, która często jest nachalna i niczym nie wyróżnia firmy na tle innych.

Tymczasem wartościowe rekomendacje byłych klientów skutecznie pomagają firmie wypromować się na rynku i zdobywać nowe zlecenia – pod warunkiem że są wiarygodne i rzeczowe, a nie ogólnikowe i schematyczne.

referencje-dla-firmy-remontowej-przykladowe
Referencje dla firmy remontowej - przykładowe
17