Referencje dla firmy eventowej – przykłady

17 

Korzystanie z usług firmy eventowej jest wygodne, ale również bardzo ryzykowne, jeśli klient nie wie, jak przedsiębiorstwo radzi sobie z organizacją swojej pracy.

Ponieważ mało kto decyduje się powierzyć przygotowanie imprezy okolicznościowej nieznanej firmie, aby wypromować swoje usługi, trzeba postarać się o referencje, czyli o pozytywne opinie klientów i kontrahentów. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy eventowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Dlaczego warto pozyskać referencje dla firmy eventowej?

Organizacja eventów to duże wyzwanie logistyczne. W zależności od charakteru takiego wydarzenia często trzeba przygotować na nie zarówno catering, jak i dekoracje, czy oprawę muzyczną. Samodzielne organizowanie imprez firmowych, wesela, czy rodzinnego pikniku nie jest łatwym zadaniem, dlatego wiele osób decyduje się skorzystać w tym zakresie z usług odpowiedniej firmy.

Przy wyborze sugeruje się jednak nie tylko kompleksowym podejściem do obsługi klienta, ale również jakością świadczonych usług, o czym mówią właśnie referencje. Referencje dla firmy eventowej to pozytywne opinie kontrahentów i klientów, odnoszące się między innymi do realizacji warunków umowy, czy atmosfery współpracy.

Dzięki nim firma może łatwiej wzbudzić zaufanie potencjalnego klienta i zachęcić go do powierzenia organizacji eventu właśnie jej. Referencje charakteryzują się obiektywnością, ale tylko wtedy, kiedy klient wierzy, że są prawdziwe, dlatego zawsze należy dbać o wiarygodność wystawianych rekomendacji. 

Jak napisać referencje dla firmy eventowej?

Referencje dla firmy eventowej powinny być szczegółowe. Im więcej dokładnych informacji zawierają, tym bardziej wiarygodne są w oczach potencjalnego klienta. Do przygotowania rekomendacji można wykorzystać wzór referencji dla firmy eventowej, który należy wypełnić danymi na temat zleconego firmie zadania, a także własnymi danymi osobowymi i podpisem.

Wartościowa opinia ma też odpowiadać na pytania, które mogą zadawać sobie osoby rozważające możliwość skorzystania z usług danej firmy. W przypadku usług eventowych kluczowe będą to:

  • terminowość,
  • dbałość o najwyższą jakość wykorzystanych produktów i świadczonych usług,
  • dobra organizacja pracy,
  • dobry kontakt z klientem,
  • realizacja zadań zgodnie z wytycznymi uwzględnionymi w umowie,
  • dbałość o minimalizację nieprzewidzianych kosztów,
  • niezwłoczne konsultowanie ewentualnych zmian z klientem,
  • dążenie do zapewnienia klientowi pełnej satysfakcji, itd.

Warto pamiętać przy tym, że referencje nie muszą być w pełni pozytywne, aby ich ogólny wydźwięk był polecający. Można więc uwzględnić w nich także drobne “minusy” współpracy, o ile nie miały one znaczącego wpływu na ogólną ocenę jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwo.

Należy wiedzieć również, że przy sporządzaniu referencji istotna jest także kreatywność. Nawet jeśli firma posiada setki pozytywnych opinii, ale każda z nich wygląda tak samo, nie zachęci tym nowych klientów do skorzystania ze swoich usług.

Można zatem przeglądać przykłady referencji dla firmy eventowej i inspirować się nimi, ale trzeba zadbać później o to, aby rekomendacja miała charakter personalny – zawierała szczegółowe informacje (zgodne z prawdą) oraz opis doświadczeń konkretnego klienta ze wskazaniem korzyści płynących ze współpracy i głównych zalet firmy.

referencje-dla-firmy-eventowej-przyklady
Referencje dla firmy eventowej - przykłady
17